Επίσκεψη στην Ένωση Αγροτικών Συνεταιρισμών Νάξου πραγματοποίησε, στην διάρκεια των διακοπών του στο νησί μας, ο Διευθύνων Σύμβουλος της εταιρείας γαλακτοκομικών προϊόντων «Όλυμπος», κ. Μιχάλης Σαράντης.
Τον κ. Σαράντη υποδέχθηκαν ο Πρόεδρος, Δημήτρης Καπούνης, τα υπόλοιπα μέλη του Δ.Σ. και οι Διευθυντές της Ε.Α.Σ., ενώ τον ξενάγησαν κιόλας στις κεντρικές εγκαταστάσεις και σε όλα τα τμήματα της Ένωσης.
![](https://i0.wp.com/easnaxos.com/wp-content/uploads/2022/08/Ε.Α.Σ.-Νάξου-Μιχάλης-Σαράντης.jpg?resize=1024%2C955&ssl=1)
Κατόπιν, πραγματοποιήθηκε συζήτηση σε εξαιρετικό κλίμα, στην διάρκεια της οποίας ο Δ. Καπούνης ενημέρωσε τον κ. Σαράντη για την ιστορία και τα πεπραγμένα της Ε.Α.Σ. αλλά και για τα μεγάλα προβλήματα που αντιμετωπίζει αυτήν την στιγμή η κτηνοτροφία του νησιού μας.
Την ενημέρωση ακολούθησε γόνιμος διάλογος με ανταλλαγή απόψεων και παρατηρήσεων.